Üyelik Girişi

Derneğimizden Kamuoyuna

Derneğimizden kamuoyuna

 Kamu oyuna duyrulur

Bingöl Zaza Dil Kültür ve Tarh Derneği
Derğimiz 2013 yılında Bingöl il merkezinde kuruldu. Derneğimizin temel amacı tüzüğünde belirtiği gibi kaybolmakla yüz yüze olan kültürel değerlerimizi derlemek, kaynaklaştırarak ve halkın bilgisine sunmaktır. Bu amaçla her yıl yaptığımız planlamayla sosyal, kültü ve eğtim alanlarında çeşitli faliyetlerde bulunmaktayız. Ve çalışmalarımızı içeren Ve derneğimizin bünyasi altında çıkartığımız zaza kültür dergimiz WISAR DERGISI ne konu etmekteyiz.
Son zamanlarda özelikle sanal ortamda ve toplum zihninde algı oluşturmaya çalışan sözde zaza dili için çalışma yürüten bazı kesimler ile derneğimizin bir ilgisinin olmadığını, sözde kurulan "zaza dernekler federasyonu" ile derneğimizin hiç bir ilgisi ve ilişkisi yoktur.
Sanal ortamda sözde zaza dili adına hareket edenlerin bu dile ve kültüre ne denli zarar verdiğini görmekteyiz.
Zaza dil ve kültürü için çaba içine giren dernek ve şahsiyetlere yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma çabaları bu dil ve kültüre yapılan en büyük ihanetir.
Her derneğin temel amacı kendi tüzüğünde belirtilen konularda faliyete bulunmaktır.
Derneğimizde bu amaç doğrltusunda zaza dil ve kültürüne hizmet eden şahıs ve kurumlara destek verir. Amaç ve gayeleri ne oldugu beli olmayan kişi, dernek ve sözde "zaza federasyonu" ile işimiz olmaz. Bu hususta daha öncede dernek sayfamızda gerekli bilgilendirme yapılmıştı.
Halkımızın ve zaza kültürüyle ilgili olanların bu tür örgütlemeler ve şahıslara karşı duyarlı olmalarını bildiririz.
Saygılarımızla.

Bingöl Zaza Dil Kültür ve Tarih Derneği

706 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anket
Sizce Zazacanın En Büyük Sorunu Ne?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Takvim
Dost Siteler